Zbuduj swoją rakietę

Rodzaj imprezy: warsztat
Udział publiczności: z aktywnym udziałem
Odbiorca imprezy: szkoły podstawowe klasy 4-8, szkoły gimnazjalne, szkoły średnie, studenci, młodzież
Limit uczestników: 1 / 50 ( liczba wolnych miejsc / liczba wszystkich miejsc )
Miejsce imprezy: Białostocki Park Naukowo Technologiczny, ul. Żurawia 71
Miasto imprezy: Białystok
Data imprezy: 2018-06-07
Godzina: 9:00
Czas trwania: 240 min
Dostępność imprezy: wymagana rejestracja przez stronę

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Formularz zwawiera błędy

Zgłoszenie zostało przesłane.

* Pola wymagane

OPIS IMPREZY

Zbuduj swoją rakietę – warsztaty rakietowe w BPN-T

Podczas warsztatów z modelarstwa kosmicznego będzie można zapoznać się z budową i użytkowaniem prostych modeli rakiet. Korzystając z instrukcji i zestawów modeli do samodzielnego montażu, każdy będzie mógł skonstruować swoją własną kartonową rakietę wyposażoną w silnik klasy A. Na koniec własnoręcznie zbudowaną konstrukcję będzie można wystrzelić ku niebu. Warsztaty skierowane są do młodzieży szkolnej, ale też do wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym. Oprócz dobrej zabawy, zajęcia uczą cierpliwości i dokładności, mogą też wciągnąć w świat kosmonautyki na dłużej.

Celem warsztatów jest politechnizacja dzieci i młodzieży na podstawowym poziomie wiedzy i warsztatu. Są pomostem łączącym teorię z praktyką: budowę, start i lądowanie w pełni działającego urządzenia – zapoczątkowanie lub rozwinięcie umiejętności uczestników. W przystępny sposób pokazują wiedzę w zastosowaniu. Służą przybliżeniu zagadnień związanych z kosmosem gdzie transport kosmiczny zajmuje czołowe miejsce. Wspomagają kreatywność, osiąganie celu, sukcesu.

Warsztaty rakietowe są odpowiedzią na zalecenia PAN, MG, MNiSW, ESA, dotyczące edukacji i popularyzacji tematyki kosmicznej w RP.

Uwaga! Minimalny wiek uczestników to 12 lat. W przypadku grup zorganizowanych wymagany min. jeden opiekun na 20 os.

ORGANIZATOR:Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

ORGANIZATORZY

Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Galeria Arsenał Stadion Miejski w Białymstoku Lowlanders Białystok Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Podlaski Kurator Oświaty Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent Miasta Łomża Prezydent Miasta Suwałk

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki - zadanie finansowane w ramach umowy 788/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.