Zapraszamy na Rodzinny piknik Naukowy

Wielkie święto nauki połączone z zabawą – tak w skrócie można opisać Rodzinny Piknik Naukowy, który 25 maja (sobota) odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zapraszamy od godz. 10:00 do 15:00, wstęp jest wolny. Zaplanowanych jest ponad 60 różnych atrakcji – od pokazów doświadczeń naukowych po gry sportowe i zabawę w Kopciuszka, czyli oddzielanie ziaren zbóż!

Impreza odbywa się w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, pod hasłem „Algorytmy rzeczywistości” na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Program jest bardzo bogaty, bo przygotowuje go razem m.in. osiem podlaskich szkół wyższych.

Otwarcie Pikniku odbędzie się o godz. 10:00, potem przewidziany jest m.in. mini koncert, a także szereg innych trakcji na stoiskach. Będzie można na nich dowiedzieć się, jak powstają bolidy, poćwiczyć emisję głosu i zbadać słuch, przenieść się do wirtualnego świata i spojrzeć na Ziemię z perspektywy Księżyca, odwiedzić mongolską wioskę lub stanąć oko w oko z dinozaurem w specjalnej strefie VR.  Zaplanowane są również porady żywieniowe, kosmetyczne, wystawa studenckich prac, pokaz judo, eksperymenty chemiczne, kryminalistyka w pigułce, konsultacje pomysłów biznesowych i mnóstwo konkursów. Natomiast na terenie zielonym staną wielkie dmuchane zabawki do skakania oraz rozegrane zostaną zawody sportowe między chętnymi dziećmi.

Na Piknik zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci, młodzież, rodziców i osoby starsze.

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk