Festiwal w Suwałkach

Podlaskie uczelnie zjawiły się dziś (22 maja 2019) w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach, żeby wspólnymi siłami szerzyć naukowe idee, intrygować i uczyć. Wszystko to miało miejsce w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Uczelnie z całego regionu przygotowały stoiska pełne atrakcji, które cieszyły się niezwykłą popularnością wśród uczniów przybyłych z okolicznych szkół. Nie mogło zabraknąć również głodnych wiedzy dorosłych, którzy także mogli znaleźć coś dla siebie. Hasło tegorocznego Festiwalu „Algorytmy rzeczywistości” starały się przybliżyć im podlaskie uczelnie, uświadamiając, że algorytmy potrafią łączyć każdego z nas, niezależnie od wieku.

Na najbliższe dni przewidziane są kolejne festiwalowe atrakcje, tym razem na wszystkich uczelniach biorących udział w Festiwalu. Zapraszamy do rejestracji i udziału, a już w najbliższą sobotę widzimy się na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

Galeria zdjęć z wydarzeń w Suwałkach

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk