Święto nauki i zabawa

Dinozaury, zjeżdżalnie, matematyczne łamigłówki, szachy gigantów, nauka udzielania pierwszej pomocy – to wszystko w ramach Rodzinnego Pikniku Naukowego, który wystartował o godz. 10 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Piknik odbywa się w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Białymstoku, który w tym roku koordynuje Uniwersytet w Białymstoku. Imprezę otworzył prof. Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku i prof. Izabela Święcicka, rektor ds. nauki UwB.

Najbardziej oblegane było stanowisko, które przygotowało studio Cyber Sowa. Wiele dzieci nie mogło powstrzymać okrzyku grozy, kiedy stawało oko w oko z ogromnym dinozaurem.  Głośno komentowały to, co widziały w wirtualnym kosmosie. Ale powodzeniem cieszyły się także i inne atrakcje: warsztaty kodowania, konstruowania bolidów, z poradami kosmetycznymi i medycznymi, stoiska z kolorowymi chemicznymi kolbami i …malutkimi zwierzątkami.

– Nie wiedziałem, że agama na taką suchą skórę – dziwił się 7-letni Jeremi, który dużo czasu spędził przy stoisku Instytutu Biologii UwB.

Na scenie prezentował się zespół wokalny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a na finał zagra orkiestra Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Piknik potrwa do godz. 15.

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk