Piknik na finał Festiwalu

W sobotę 25 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Rodzinny Piknik Naukowy, podsumowujący tegoroczny XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Białymstoku.

Zebraną publiczność przywitała prof. Izabela Święcicka, Prorektor do spraw nauki UwB i jednocześnie przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Festiwalu, a Piknik uroczyście otworzył prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski.

– Cieszę się, że współpraca uczelni z miastem jest coraz lepsza – powiedział i podkreślił, że sam pełni funkcję nie tylko prezydenta, ale także od ponad 30 lat pracownika naukowego.

Prezydent zwiedził przygotowane przez podlaskie uczelnie stoiska, a zaraz po nim tłumnie zaglądali na nie inni goście.

A było w czym wybierać! Organizatorzy przyszykowali ponad 60 różnych mniejszych i większych atrakcji, od pokazów doświadczeń naukowych, po gry i zabawy dla najmłodszych, porady kosmetyczne czy zdrowotne. Przez lunetę ustawioną przed budynkiem było można podziwiać słońce, w mini zoo obcować z wielkimi owadami i gadami, zagrać w karty z postaciami z Hobbita, a na deser spróbować bezglutenowych gofrów.

Powodzeniem cieszyła się strefa VR, gdzie po założeniu specjalnych okularów  trafialiśmy w kosmos lub w świat… dinozaurów. Wielki aplauz wzbudził też koncert studentów Uniwersytetu Muzycznego, którzy tuż przed zakończeniem imprezy zagrali standardy współczesnej muzyki.

Rodzinny Piknik Naukowy zakończył tegoroczny Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Organizatorzy jeszcze dokładnie nie podsumowali wszystkich imprez, ale według wstępnych szacunków wzięło w nich udział co najmniej kilkanaście tysięcy osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk