Festiwal w Łomży

21 maja do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przyjechały regionalne uczelnie, aby pokazać dzieciom, młodzieży i dorosłym „algorytmy rzeczywistości”. To tegoroczne hasło festiwalu, które ma uświadamiać, że popularny termin z informatycznego żargonu jest kluczem otwierającym wiele furtek. Algorytmy królują na światowych giełdach, wpływają na politykę, kreują w internecie słupki popularności ludzi, towarów i usług.

Festiwal ma intrygować i uczyć, ale przede wszystkim – bawić dzieci, młodzież i dorosłych. W Łomży jego uczestnicy zwiedzali nowoczesne sale i laboratoria oraz brali udział w pokazach i wykładach dotyczących między innymi zdrowego odżywiania, bakterii probiotycznych, efektu cieplarnianego, biostatystyki, dietetyki, ewolucji planetarnej, biopsychologicznego spojrzenia na umysły kobiet i mężczyzn.

W tym roku w festiwalu bierze udział piętnaście instytucji. Chcemy się dzielić ze społeczeństwem wiedzą. Wyprowadzamy nasze badania z laboratoriów i pokazujemy czemu one służą. Chcemy zaszczepić już u najmłodszych ludzi chęć poznawania świata – mówiła dr hab. Aneta Petelska z UwB, główna koordynatorka wydarzenia.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w pozostałych festiwalowych wydarzeniach, a łomżyńska uczelnia zaprasza do siebie po raz drugi, 23 maja, tym razem na tak zwany dzień wewnętrzny, podczas którego będzie gospodarzem wydarzenia razem z Centrum Nauki Kopernik.

Galeria z wydarzenia

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk