Matematyczna przygoda z Kołem Naukowym Fraktal!

Rodzaj imprezy: inne
Udział publiczności: z aktywnym udziałem
Odbiorca imprezy: wszyscy zainteresowani
Limit uczestników: 40 / 40 ( liczba wolnych miejsc / liczba wszystkich miejsc )
Miejsce imprezy: ul. Ciołkowskiego 1M 15-245 Białystok, Kampus UwB, Biblioteka na Wydziale Matematyki UwB, parter
Miasto imprezy: Białystok
Data imprezy: 2025-05-15
Godzina: 10:00
Czas trwania: 180 min
Dostępność imprezy: wstęp wolny

OPIS IMPREZY

Matematyczna przygoda z Kołem Naukowym Fraktal!

📍 Impreza stolikowa na Wydziale Matematyki

Koło Naukowe Zastosowań Matematyki Fraktal zaprasza na interaktywną imprezę stolikową, gdzie matematyka ożywa w formie gier, łamigłówek i niezwykłych eksperymentów! Jeśli myślisz, że matematyka to tylko liczby i wzory, przygotuj się na prawdziwą niespodziankę – u nas zobaczysz ją w zupełnie nowym świetle!

🔹 Odkryj niezwykłe kształty i struktury
Czy wiedziałeś, że figury geometryczne mogą zaskakiwać i inspirować? Na naszym stanowisku znajdziesz łamigłówki, które pobudzą Twoją wyobraźnię przestrzenną:
Polyomino Shape – klocki oparte na tetromino i pentomino, które stały się inspiracją dla kultowej gry Tetris. Sprawdź, czy potrafisz je idealnie dopasować!
K-Dron – tajemnicza bryła odkryta przez Janusza Kapustę. Jakie skrywa własności? Przyjdź i przekonaj się!
Rush Hour – wyzwanie logiczne – czy uda Ci się wyprowadzić zakorkowany samochód z parkingu? Ta zagadka sprawdzi Twoje umiejętności planowania ruchów!
Hyper Tiles – geometryczna zabawa w hiperprzestrzeni! Twórz konstrukcje z elementów inspirowanych hiperbolicznymi kształtami i odkrywaj świat geometrii przestrzennej!
Flextangles – matematyczne modele z ukrytymi ścianami! – Flextangles to zginane papierowe modele, które zmieniają swój kształt i ujawniają ukryte wzory. Pierwsze tego typu konstrukcje stworzył matematyk Arthur Stone w 1939 roku, a ich popularność rozwinął Martin Gardner, publikując je w The Scientific American w 1956 roku. Przyjdź i wykonaj swój własny Flextangle, odkrywając fascynującą geometrię w praktyce!

🧠 Matematyka w praktyce!
Nasze stanowiska to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Niezależnie od tego, czy lubisz logiczne wyzwania, fascynuje Cię geometria, czy po prostu chcesz spróbować czegoś nowego – znajdziesz tu coś dla siebie!

Prowadzący: Koło Naukowego Zastosowań Matematyki Fraktal.

Kontakt: dr Justyna Makowska (opiekun Koła Naukowego Zastosowań Matematyki Fraktal), e-mail: j.makowska@uwb.edu.pl, tel.: 693078761


Rejestrując się na wydarzenie akceptujesz treść Regulaminu XXI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, oraz treść zawartą w Informacji o przetwarzaniu danych osobowych oraz informacji o zasadniczej treści wspólnych uzgodnień Współadministratorów, które opublikowane są na stronie podlaskifestiwal.pl, w zakładce „Regulamin, RODO i pliki do pobrania”.
ORGANIZATOR:Uniwersytet w Białymstoku

ORGANIZATORZY

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (koordynator) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki  Filia w Białymstoku Akademia Podlaska w Białymstoku Akademia Łomżyńska Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku WANS Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Epi-Centrum Nauki BPNT w Białymstoku

PARTNERZY

Miasto Białystok Stadion Miejski w Białymstoku Białostocka Komunikacja Miejska

PATRONI HONOROWI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwo Zdrowia Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk Podlaski Kurator Oświaty

PATRONI MEDIALNI

TVP3 Białystok – Telewizja Polska S.A. Polskie Radio Białystok Radio Akadera Kurier Poranny Gazeta Współczesna Nasze Miasto Białystok Online – Portal Miejski Białystok 4lomza.pl – Regionalny Portal Suwalski Serwis Informacyjny Nauka w Polsce