Komputer i fotoaparat

Rodzaj imprezy: warsztat
Udział publiczności: z aktywnym udziałem
Odbiorca imprezy: szkoły gimnazjalne, szkoły średnie, studenci, młodzież
Limit uczestników: 0 / 24 ( liczba wolnych miejsc / liczba wszystkich miejsc )
Miejsce imprezy: Kampus UwB, Wydział Matematyki i Informatyki, ul. Ciołkowskiego 1M, sala 2043
Miasto imprezy: Białystok
Data imprezy: 2019-05-20
Godzina: 10:00
Czas trwania: 60 min
Dostępność imprezy: wymagana rejestracja przez stronę

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Formularz zwawiera błędy

Zgłoszenie zostało przesłane.

OPIS IMPREZY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – w szczególności miłośników cyfrowej fotografii i „domowych” programistów – na zajęcia warsztatowe, poświęcone trzem modnym zagadnieniom: programowaniu aparatów, fotografii 3d i poszerzaniu zakresu tonalnego zdjęcia.

Na aparacie fotograficznym zainstalujemy oprogramowanie zwane CHDK. Będziemy zdalnie wyzwalać migawkę i robić nieskończone sekwencje zdjęć. Otworzymy migawki na nieograniczony czas. Będziemy pisać programy w bardzo prostym języku i uruchomimy je na aparacie! Zobaczycie, co to znaczy doskonały sprzęt, gdy jest doskonałe oprogramowanie.

Dowiemy się, co to jest stereoskopia oraz poznamy różne techniki postrzegania trzeciego wymiaru. Przyjrzymy się istniejącym rozwiązaniom komercyjnym. Zainteresowani programowaniem dowiedzą się, jak samodzielnie przygotować odpowiednie algorytmy przekształcania obrazów i uzyskiwania wrażenia przestrzenności.

Zrealizujemy także klasyczny cykl HDR. Najpierw wykonamy serię zdjęć w różnych warunkach ekspozycji, uzyskując fotografie zorientowane na elementy ciemne i jasne. Potem dokonamy komputerowej syntezy tych składników w jedno, ostateczne zdjęcie o wielkiej rozpiętości tonalnej. Przedyskutujemy problemy doboru parametrów ekspozycji w fotografii cyfrowej.

ORGANIZATOR:Uniwersytet w Białymstoku

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk