Politechnika Białostocka zaprasza na spektakl „Artyści na Szlaku”. 16 maja o 18:00

W ramach XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki Politechnika Białostocka zaprasza na spektakl Krakowskiego Teatru Komedia pt. „Artyści na szlaku”. Odbędzie się on w czwartek, 16 maja w auli dużej przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Na tegoroczny Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki Politechnika Białostocka przygotowała ponad 140 wydarzeń festiwalowych. Odbędą się one 13 maja (poniedziałek) na wszystkich wydziałach uczelni. Warto skorzystać z tej okazji, żeby spotkać się z naukowcami i studentami największej uczelni technicznej w regionie. Na warsztaty, pokazy i wykłady zapraszamy małych i dużych odkrywców! Będzie można zobaczyć bolidy Formula Student, samodzielnie programować roboty sumo, sprawdzić jak powstają pioruny, czy nauczyć się, jak wykonywać pomiary geodezyjne przy pomocy dalmierza i niwelatora.

 

– Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie, które w Podlaskiem wspólnie organizujemy po raz 20. Dla Politechniki Białostockiej to znakomita okazja do przypomnienia Państwu, że w tym roku obchodzimy Jubileusz 75-lecia PB – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Ale to nie wszystkie atrakcje, które Politechnika Białostocka przygotowała w ramach XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki! 16 maja (w czwartek) uczelnia zaprasza na bezpłatny spektakl Krakowskiego Teatru Komedia pt. „Artyści na szlaku”.

– Uczestników Festiwalu i wszystkich sympatyków naszej Uczelni zapraszam na bezpłatne przedstawienie Krakowskiego Teatru Komedia „Artyści na szlaku”. 16 maja, w naszej reprezentacyjnej Auli Dużej wspólnie obejrzymy spektakl przypominający o 80. rocznicy zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino – zaprasza dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Spektakl „Artyści na Szlaku” powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Po wybuchu II wojny światowej artyści – gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa – dołączyli do armii generała Władysława Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodawać otuchy swoimi występami. Czterech aktorów opowiada widzom drogę bohaterów, która ma swój początek jeszcze w wolnej Polsce, a później prowadzi przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa.

Więcej na: Krakowski Teatr Komedia/ Artyści na szlaku

Scenariusz i reżyseria: Mateusz Dewera

Obsada: Adrian Gawlik, Aneta Gierat/Natalia Pietrasz, Joanna Jucha/Katarzyna Górska, Jakub Reizer

 

INFORMACJA

„Artyści na szlaku” spektakl Krakowskiego Teatru Komedia

16 maja, godz. 18:00

Aula duża przy Wydziale Elektrycznym PB (ul. Wiejska 45D, Białystok).

Wstęp jest bezpłatny i dla wszystkich zainteresowanych (w miarę dostępności miejsc – limit miejsc siedzących wynosi 600).

 

UWAGA! Ze względu na zamknięcie części dróg dojazdowych na kampusie Politechniki Białostockiej, warto zapoznać się z mapką, która ułatwi dotarcie na przedstawienie.

 

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku (koordynator) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki  Filia w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Akademia Podlaska Akademia Łomżyńska Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku WANS Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Epi-Centrum Nauki BPNT

PARTNERZY

Miasto Białystok Stadion Miejski w Białymstoku Urząd Statystyczny w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk Podlaski Kurator Oświaty

PATRONI MEDIALNI

Białystok Online – Portal Miejski Białystok Nauka w Polsce TVP3 Białystok – Telewizja Polska S.A. Polskie Radio Białystok Radio Akadera 4lomza.pl – Regionalny Portal Suwalski Serwis Informacyjny