Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Epi-Centrum BPN-T

Tradycyjnie miesiąc maj jest w Białymstoku czasem ekscytujących spotkań z nauką. Kolejny raz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i Epi-Centrum Nauki włączają się w organizację Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów, będziemy również obecni na Rodzinnym Pikniku Naukowym organizowanym w przestrzeniach Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Nie zabraknie naszych hitów, czyli m. in.: sensorycznych doznań z masami plastycznymi, kreatywnych projektów tworzonych z pomocą długopisów 3D i spotkania ze światem w skali micro na warsztatach mikroskopowych. Po sukcesie organizowanych w trakcie naszych trzecich urodzin warsztatów kuchni molekularnej, w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu ponownie zaprosimy gości do naszej naukowej kuchni.


Nasze imprezy znajdziecie tutaj:
https://podlaskifestiwal.pl/program/lista-imprez/epi-centrum


 

Przygotowując program wydarzeń nie zapomnieliśmy o seniorach, którzy świetnie bawili się nauką w trakcie jednego z wydarzeń organizowanych w minionym roku. Tym razem będą mieli okazję poznać świat elektrochemii, elektrostatyki i przeprowadzić szereg elektryzujących doświadczeń i testów.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że już po kilku dniach od rozpoczęcia rejestracji wszystkie nasze wydarzenia znalazły swoich odbiorców. Już nie możemy doczekać się spotkań z Wami w Epi-Centrum Nauki.

Zapraszamy również na Rodzinny Piknik Naukowy 18 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Będą tam nasi edukatorzy, którzy przygotują pokazy widowiskowych doświadczeń m. in. z użyciem suchego lodu i ciekłego azotu.  

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku (koordynator) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki  Filia w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Akademia Podlaska Akademia Łomżyńska Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku WANS Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Epi-Centrum Nauki BPNT

PARTNERZY

Miasto Białystok Stadion Miejski w Białymstoku Urząd Statystyczny w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk Podlaski Kurator Oświaty

PATRONI MEDIALNI

Białystok Online – Portal Miejski Białystok Nauka w Polsce TVP3 Białystok – Telewizja Polska S.A. Polskie Radio Białystok Radio Akadera 4lomza.pl – Regionalny Portal Suwalski Serwis Informacyjny