Sekrety Kodów: Matematyczna Klucze do Świata Wokół Nas

Rodzaj imprezy: warsztat
Udział publiczności: z aktywnym udziałem
Odbiorca imprezy: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-8, rodzice
Limit uczestników: 0 / 20 ( liczba wolnych miejsc / liczba wszystkich miejsc )
Miejsce imprezy: ul. K. Ciołkowskiego 1M, Wydział Matematyki, sala 3011
Miasto imprezy: Białystok
Data imprezy: 2024-05-17
Godzina: 11:30
Czas trwania: 90 min
Dostępność imprezy: wymagana rejestracja przez stronę
Telefon kontaktowy: 693078761

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Link do regulaminu REGULAMIN XX PFNiS (pdf)

* Pola wymagane

Formularz zwawiera błędy

Zgłoszenie zostało przesłane.

OPIS IMPREZY

Na warsztacie „Sekrety Kodów”, gdzie odkryjemy, jak matematyka wpleciona jest w codzienne przedmioty i systemy, które nas otaczają. Od kodów kreskowych na produktach, przez ISBN książek, po numery PESEL – każdy z tych kodów kryje w sobie matematyczne tajemnice i zasady.

Podczas naszych odkryjemy czym jest cyfra kontrolna i jakie ma znaczenie w różnych systemach kodowania. Przeanalizujemy, jakie matematyczne zależności pozwalają na weryfikację poprawności kodu i co sprawia, że niektóre kody są bardziej odporne na błędy niż inne.

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać teorie stojące za kodami, ale również samodzielnie przetestować, jak działa cyfra kontrolna w praktyce. Spróbujemy również własnoręcznie stworzyć proste kody z wykorzystaniem podstawowych zasad matematycznych.

'Kody Wszechobecne’ to fascynująca podróż po świecie matematyki, która ujawni, jak bardzo jest ona obecna w naszym życiu codziennym, często w miejscach, o których byśmy nie pomyśleli.

Warsztat inspirowany zajęciami zrealizowanymi w ramach Klubu Młodego Odkrywcy „My, matematyczni podróżnicy” działającego na Wydziale Matematyki.

Dołącz do nas, aby odkryć, jak kluczowe matematyczne koncepcje kształtują świat wokół nas i uczą nas rozumienia ukrytych kodów naszej codzienności.

Prowadzący: dr Justyna Makowska, e-mail: j.makowska@uwb.edu.pl, tel.: 693078761

 

ORGANIZATOR:Uniwersytet w Białymstoku (koordynator)

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku (koordynator) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki  Filia w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Akademia Podlaska Akademia Łomżyńska Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku WANS Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Epi-Centrum Nauki BPNT

PARTNERZY

Miasto Białystok Stadion Miejski w Białymstoku Urząd Statystyczny w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk Podlaski Kurator Oświaty

PATRONI MEDIALNI

Białystok Online – Portal Miejski Białystok Nauka w Polsce TVP3 Białystok – Telewizja Polska S.A. Polskie Radio Białystok Radio Akadera 4lomza.pl – Regionalny Portal Suwalski Serwis Informacyjny