Glocal- myśl globalnie działaj lokalnie.

Rodzaj imprezy: warsztat
Udział publiczności: z aktywnym udziałem
Odbiorca imprezy: wszyscy zainteresowani
Limit uczestników: -
Miejsce imprezy: Stadion Miejski
Miasto imprezy: Białystok
Data imprezy: 2022-05-08
Godzina: 10:00
Czas trwania: 180 min
Dostępność imprezy: wstęp wolny
Telefon kontaktowy: 501 035 458

OPIS IMPREZY

Zaczynamy o 10:00😊

W pierwszej części imprezy Uczestnicy zostaną zapoznani z ideą pojęcia „GLOCAL – myśl globalnie działaj lokalnie”, którego upowszechnianie jest prowadzone w ramach międzynarodowego projektu „Glocal- innowacyjne kształcenie przyszłych inżynierów odpowiadające na problemy współczesnych miast” realizowanego przez Politechnikę Białostocką.

Na spotkaniu zostaną przedstawione współczesne trendy kształtowania małych obiektów transportu publicznego – w tym zielonych przystanków. Uczestnicy zostaną zaproszeni do krótkich zajęć warsztatowych – dyskusji i zajęć projektowych połączonych z budowaniem makiety zielonego przystanku. Prowadzący liczą na ciekawą dyskusję podsumowującą.

Ale to nie koniec naszej imprezy😊 Od godziny 11:00 proponujemy pigułkę informacji o języku techniki😊

Kto się interesuję techniką? A kto jest zainteresowany językami obcymi, zwłaszcza angielskim, hiszpańskim czy litewskim? Mały słownik techniczny jest rezultatem projektu Glocal (Erasmus+ 2019-1-PL01-KA203-065654). Został opracowany przez międzynarodowy zespół wykładowców trzech uczelni: Politechniki Białostockiej, Universidad Politecnica de Madrid i Klaipedos Valstybine Kolegija.

Uczestnicy spotkania usłyszą o tym jakich pojęć technicznych dotyczy słownik i jak taki słownik się opracowuję. Na zainteresowanych czekają atrakcje. Będzie można nieodpłatnie dostać słownik „SMALL GLOSSARY OF TECHNICAL TERM FOR ENGLISH-POLISH-SPANISH-LITHUANIAN LANGUAGES”. Zapraszamy😊

12:00 – w samo południe porozmawiamy o naszych miastach😊

Wszyscy zastanawiamy się nad ich przyszłością.. Wszyscy chcemy, aby była dobra. „Future of the City” to tytuł książki napisanej przez międzynarodowy zespół naukowców biorących udział w projekcie Glocal (Erasmus+ 2019-1-PL01-KA203-065654). Autorzy są pracownikami trzech uczelni: Politechniki Białostockiej, Universidad Politecnica de Madrid i Klaipedos Valstybine Kolegija. Wspólnie rozważają na czym należy się skupić planując rozwój miast, co należy szczególnie pielęgnować i o jakie wartości zabiegać. Szczególną uwagę zwracają na Białystok, Madryt i Kłajpedę.  Zapraszamy do lektury.

Na uczestników spotkania czekają atrakcje. Będzie można nieodpłatnie dostać książkę. Zapraszamy😊

Impreza zostanie przeprowadzona przy wsparciu Podlaskiego Oddziału SPAK (Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu).

ORGANIZATOR:Politechnika Białostocka

ORGANIZATORZY

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Akademia Nauk Stosowanych w Łomży Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki Uniwersytet w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk Podlaski Kurator Oświaty
logo Ministerstwa Edukacji i Nauki
flaga Polski, godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU
MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
XVIII PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
DOFINANSOWANIE 159 735 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ 177 485 zł