Akademia Łomżyńska zaprasza na XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Święto pasjonujących odkryć, wynalazków i nieskończonej mocy rozumu oraz wyobraźni, czyli XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, 16. maja zagości w murach Akademii Łomżyńskiej, w pracowniach, aulach, laboratoriach uczelni. Nasi naukowcy i popularyzatorzy myśli naukowej, a także artyści, przygotowali ponad sześćdziesiąt wydarzeń pokazujących, że nauka i sztuka nie posiadają granic.

Na jubileuszowy XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki zapraszamy osoby we wszystkich przedziałach wiekowych, których łączy jedno – ciekawość otaczającego świata. Dzieci, młodzież, dorosłych.

Festiwal inaugurujemy 16. maja o godz. 9:00 debatą na temat Sztucznej Inteligencji, w której wezmą udział przedstawiciele czterech uczelnianych wydziałów. Pod lupę naukowej obserwacji weźmiemy fenomen AI, spoglądając nań z różnych perspektyw: pedagoga, inżyniera, prawnika, humanisty. To nie będzie zwykła debata lecz manifestacja różnorodności w podejściu do jednego z najważniejszych tematów naszych czasów. Sztuczna inteligencja przenika wszystkie dziedziny życia, od medycyny po ekonomię, od edukacji po sztukę, kształtując nowy styl myślenia o przyszłości człowieka – odważny, futurystyczny. Przyłączcie się do naszej dyskusji, posłuchajcie co mają do powiedzenia o AI naukowcy, zabierzcie głos w debacie.

Z bogatej oferty naszych festiwalowych wydarzeń wybierzcie własną  unikalną ścieżkę nawigowania po nauce, dostosowaną do zainteresowań i wieku. Najmłodszych zapraszamy na bajkową symulację rozprawy sądowej, kolorową lekcję anatomii, gry i zabawy, a starszych odbiorców na cykle prelekcji i warsztatów, a także praktycznych porad, np. jak zadbać o kondycję, zdrowie, opanować egzaminacyjny stres, czy  trenować cechy przywódcze albo komunikacyjne. Dodatkowo oferujemy plenerowy pokaz bezpieczeństwa w ruchu drogowym z udziałem Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego. A w przerwach między prelekcjami – zapraszamy na  najlepsze na świecie lody wyprodukowane w naszej Hali technologicznej.


Wszystkie wydarzenia dostępne są na stronie:

https://podlaskifestiwal.pl/program/lista-imprez/akademia-lomzynska


Na część wydarzeń obowiązują zapisy. Sprawdźcie już teraz, co ciekawego mamy do zaoferowania i rezerwujcie 16. maja na wizytę w Akademii Łomżyńskiej, największej uczelni ziemi łomżyńskiej.

Zapraszamy na fascynującą podróż w głąb naukowych zagadek i ciekawostek, ale także naszej codzienności, bo przecież każdy detal ludzkiego życia opleciony jest aurą magicznej naukowości, wystarczy tylko to dostrzec.

Na naszych festiwalowych gości czekają liczne atrakcje, które z pewnością zainteresują szeroką grupę odbiorców! Od warsztatów produkcji lodów i chrupek, przez fascynujące zajęcia z robotami, po ciekawe wykłady na tematy takie jak r rodzaje manipulacji w mediach społecznościowych. Na miłośników aktywności fizycznej czeka Windgate Test, przygotowaliśmy także warsztaty bandażowania oraz wykłady na temat dress codu.  Nie zapominamy również o naszych najmłodszych uczestnikach, których wprowadzimy, korzystając z teatralnych rekwizytów i umiejętności, w świat wymiaru sprawiedliwości. Wszyscy miłośnicy nauki będą zachwyceni możliwością obserwacji mikroskopowych oraz warsztatami z termowizji! A to tylko przedsmak naszych wydarzeń, a jednocześnie prawdziwy smak naukowego i popularnonaukowego życia Łomży.

 Zapraszamy na XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki do Akademii Łomżyńskiej!

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku (koordynator) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki  Filia w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Akademia Podlaska Akademia Łomżyńska Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku WANS Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Epi-Centrum Nauki BPNT

PARTNERZY

Miasto Białystok Stadion Miejski w Białymstoku Urząd Statystyczny w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk Podlaski Kurator Oświaty

PATRONI MEDIALNI

Białystok Online – Portal Miejski Białystok Nauka w Polsce TVP3 Białystok – Telewizja Polska S.A. Polskie Radio Białystok Radio Akadera 4lomza.pl – Regionalny Portal Suwalski Serwis Informacyjny