Profilaktyka zdrowotna – są to wszelkie działania zmierzające do zapobiegania chorobom, poprzez ich odpowiednio wczesne wykrycie i leczenie. Kierując się zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa będą edukować w zakresie profilaktyki raka piersi poprzez samobadanie piersi. Będzie możliwość zdobycia wiedzy w zakresie profilaktyki cukrzycy, otyłości, nadciśnienia tętniczego. Nauka prawidłowego pomiaru mierzenia ciśnienia tętniczego.






























