WIBRATIO – koncert – performance

WIBRATIO – koncert – performance

To będzie artystyczny wymiar trwającego właśnie XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wśród prawie 600 różnych wydarzeń, głównie związanych z nauką, odnaleźć można także spektakle, wystawy i niecodzienne koncerty. Jeden z nich w najbliższy piątek o godz. 20:00 w hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Wydział Architektury PB zaprasza na koncert – performance WIBRATIO w wykonaniu prof. Ryszarda Ługowskiego i Pauliny Sylwerstrowicz. Wstęp wolny.

Nietypowe współbrzmienia WIBRATIO tworzą połączenia czystych brzmień mis kryształowych z ambientowym podkładem elektronicznym, przełamanych głębokimi pomrukami i przejmującym płaczem gongów. Artyści od kilku lat wprowadzają do sztuk wizualnych działania dźwiękowe. Takie połączenie dźwięku i twórczości obecnie przeżywa renesans. Formacja artystyczna ,,Muzyka pustki – Ex Nihilo”, w składzie: Ryszard Ługowski, Paulina Sylwestrowicz eksperymentuje i wprowadza słuchaczy z niezwykły nastrój już od trzech lat.

Prof. Ryszard Ługowski jest wykładowcą w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz na Wydziale Grafiki w ASP w Warszawie. Swoje zainteresowania dźwiękiem rozszerzył o działania performatywne. Eksperymentuje z gongami różnego typu, misami himalajskimi i misami kryształowymi.

Paulina Sylwestrowicz jest absolwentką Wydziału Malarstwa w ASP w Warszawie. Tworzy elektroniczne własne brzmienia, eksperymentuje z instrumentami klawiszowymi, gra na fortepianie. Obecnie jest doktorantką na UJK w Kielcach.

 

 

ORGANIZATORZY

Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Galeria Arsenał Stadion Miejski w Białymstoku Lowlanders Białystok Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Podlaski Kurator Oświaty Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent Miasta Łomża Prezydent Miasta Suwałk

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki - zadanie finansowane w ramach umowy 788/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.