Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim już w sobotę

Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim już w sobotę

Szpital pluszowego misia, stoisko kryminalistyczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, kolorowy świat chemii, zabawy z architekturą, roboty sumo, kosmiczna wyprawa i łaziki marsjańskie, bolidy wyścigowe, bańki mydlane, świat roślin w powiększeniu, potyczki z angielskim, BookOrigami, socjoGry i socjoFilmy – to tylko część atrakcji w ramach Rodzinnego Pikniku Naukowego na Stadionie Miejskim w Białymstoku w najbliższą sobotę (9 czerwca). To finał trwającego od poniedziałku XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Pokazy naukowe, eksperymenty i wykłady  przygotowały podlaskie uczelnie. Zapraszamy już od godziny 10:00. Cień w upalny dzień zapewnia Stadion Miejski. Współorganizatorem Pikniku jest Prezydent Białegostoku.

Na dwóch poziomach stadionu przygotowaliśmy wiele atrakcji pokazujących, jak ciekawa i pasjonująca może być nauka i sztuka. Szczególnie polecamy interaktywną wystawę matematyczną „Wszystko jest… liczbą”. Pod tym tytułem kryje się projekt popularyzujący matematykę i przekonanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Wystawa podzielona jest na dwie części: „Liczby są wszędzie” oraz „Świat geometrii”. Ekspozycja stworzona została przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na boiskach bocznych odbędzie się Piłkarski Turniej Pracowników Uczelni Wyższych. W południe drużyna Lowlanders Białystok zaprosi na pokazy futbolu amerykańskiego. Klub Judo Politechniki Białostockiej zaprezentuje tę szlachetną sztukę walki. Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna oraz Akademia Piłki Nożnej Hattrick zaproszą najmłodszych na pokazowe treningi piłkarskie. Od rana będzie można wziąć udział w warsztatach nordic walking. Tym, którzy wolą inną aktywność, polecamy Turniej Szachowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. W programie także warsztaty starej fotografii.

Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim otworzy o godzinie 10:00 piosenkami oskarowymi i zaczerpniętymi z gier komputerowych Chór Politechniki Białostockiej. W nasze działania włączyła się również Opera i Filharmonia Podlaska. Od 11:00 zapraszamy na warsztaty artystyczne związane z bajką muzyczną „Sprawa Kaptura Cz.”. Niespodziankę przygotowują także najmłodsi artyści tej instytucji, czyli Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Po wrażeniach naukowych, artystycznych i sportowych Stadion Miejski zaprosi dzieci na dmuchany plac zabaw. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Pełen harmonogram wydarzeń na stronie internetowej www.podlaskifestiwal.pl
Zapraszamy serdecznie!


Rodzinny Piknik Naukowy w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
9 czerwca (sobota), godz. 10:-15:00, Stadion Miejski w Białymstoku przy ul. Słonecznej

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki finansowany jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę oraz przez podlaskie uczelnie.
Patronat honorowy nad XVI Podlaskim Festiwalem Nauki i Sztuki sprawują:
– Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
– Wojewoda Podlaski,
– Podlaski Kurator Oświaty,
– Marszałek Województwa Podlaskiego,
– Prezydent Białegostoku,
– Prezydent Suwałk,
– Prezydent Łomży.

ORGANIZATORZY

Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Galeria Arsenał Stadion Miejski w Białymstoku Lowlanders Białystok Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Podlaski Kurator Oświaty Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent Miasta Łomża Prezydent Miasta Suwałk

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki - zadanie finansowane w ramach umowy 788/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.