Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Suwałkach

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Suwałkach

Ile waży powietrze? Jak pobiera się odciski palców? Czy matematyką można się bawić? Ile barw skrywa chemia? Jak zaprogramować robota LEGO? Co by było, gdyby Kolumb nie odkrył Ameryki? Jak jeść smacznie, kolorowo i zdrowo? Jak wygrywać na europejskich torach wyścigowych? Jak z pianki Marshmallow, makaronu i nitki zbudować wieżę? – na te i wiele innych pytań będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas prezentacji XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Suwałkach. W środę, 6 czerwca, spotkajmy się Parku Naukowo-Technologicznym.

Już po raz 16. szkoły wyższe województwa podlaskiego zjednoczyły siły, aby pokazać, jak ciekawa i pasjonująca mogą być nauka i sztuka. W organizację tegorocznej edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki włączyło się 12 szkół wyższych, a także instytucje edukacyjne, artystyczne i sportowe oraz samorządy Białegostoku, Łomży i Suwałk. Koordynatorem XVI PFNiS jest Politechnika Białostocka, w Suwałkach naszym partnerem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

6 czerwca w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach zaprezentują się m.in. PWSZ w Suwałkach, Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku.
Zapraszamy! To będzie środa wypełniona eksperymentami, warsztatami, które pomogą odkryć i zaprzyjaźnić się ze światem nauki!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na niektóre imprezy obowiązuje rejestracja. Zapraszamy na stronę www.podlaskifestiwal.pl/rejestracja – są jeszcze miejsca na kolejne festiwalowe wydarzenia – we czwartek i piątek, kiedy podlaskie uczelnie wyższe zapraszają do siebie, by wspólnie odkrywać tajniki nauki. W sobotę zaś – już bez rejestracji – moc atrakcji podczas Rodzinnego Pikniku Naukowego na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki finansowany jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę oraz przez podlaskie uczelnie.

Patronat honorowy nad XVI Podlaskim Festiwalem Nauki i Sztuki sprawują:
– Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
– Wojewoda Podlaski
– Podlaski Kurator Oświaty
– Marszałek Województwa Podlaskiego
– Prezydent Białegostoku
– Prezydent Suwałk
– Prezydent Łomży.

Zapraszamy!
6 czerwca, środa, godz. 10.00-14.00
Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach
ul. Innowacyjna 1
W programie około 40 pokazów, warsztatów, wykładów.

ORGANIZATORZY

Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Galeria Arsenał Stadion Miejski w Białymstoku Lowlanders Białystok Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Podlaski Kurator Oświaty Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent Miasta Łomża Prezydent Miasta Suwałk

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki - zadanie finansowane w ramach umowy 788/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.