Człowiek a sztuczna inteligencja

Rodzaj imprezy: wykład
Udział publiczności: z aktywnym udziałem
Odbiorca imprezy: wszyscy zainteresowani
Limit uczestników: 300 / 300 ( liczba wolnych miejsc / liczba wszystkich miejsc )
Miejsce imprezy: Gmach Wydziału Elektrycznego, aula 1, ul. Wiejska 45D
Miasto imprezy: Białystok
Data imprezy: 2018-06-07
Godzina: 17:00
Czas trwania: -
Dostępność imprezy: wstęp wolny

OPIS IMPREZY

W 2016 roku ukazała się w Polsce książka profesora z Oxfordu Nicka Bostroma „Superinteligencja”. Autor pisze w niej, że sztuczna inteligencja to system, który będzie sam się uczył i będzie w stanie odkrywać prawa przyrody, których ludzkość jeszcze nie zna.

Informacja ta pokazuje, że współczesny człowiek nie podlega już tylko ewolucji kulturowej, lecz techno(r)ewolucji, którą coraz mniej rozumie. Jest ona wielowarstwowa i na tyle skomplikowana, że człowiek doświadcza granic jej poznania. Co więcej nie istnieje żaden model teoretyczny, za pomocą którego można by uchwycić dynamikę jego możliwości i sposób umożliwiający kierowanie tym procesem.

Temat konferencji ma pokazać jaka powinna być relacja człowieka do sztucznej inteligencji aby zachować właściwe proporcje wpływu na rozumianą szeroko i kształtowaną rzeczywistość.

ORGANIZATOR:Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku

ORGANIZATORZY

Politechnika Białostocka Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Galeria Arsenał Stadion Miejski w Białymstoku Lowlanders Białystok Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Podlaski Kurator Oświaty Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Prezydent Miasta Łomża Prezydent Miasta Suwałk

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki - zadanie finansowane w ramach umowy 788/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.