Festiwal rozpoczęty!

Uroczysta inauguracja XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki za nami. Do 25 maja zapraszamy na naukowe imprezy i atrakcje na wszystkich uczelniach, a w sobotę na Stadion Miejski.

Inauguracja odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury w sali Sara. Rozpoczęła się mocnym akcentem – monodramem „Patti”, inspirowanym piosenkami Patti Smith, w wykonaniu Moniki Markowskiej, studentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi „Algorytmy rzeczywistości” i nawiązywał do niego wykład inauguracyjny, wygłoszony przez dr. Wojciecha Siwaka z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. O algorytmach opowiadał w kontekście nauki, sztuki i technologii. Obraz jaki wyłonił się z tej opowieści był równie fascynujący co niepokojący, bowiem często nie jesteśmy świadomi jak bardzo algorytmy wpływają na nasze decyzje i wybory.

Galeria z inauguracji

ORGANIZATORZY

Uniwersytet w Białymstoku Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp z o.o. Politechnika Białostocka Stadion Miejski w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku

PATRONI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda Podlaski Marszałek Województwa Podlaskiego Prezydent Miasta Białegostoku Podlaski Kurator Oświaty Prezydent miasta Łomża Prezydent miasta Suwałk